| Sukine a întrebat:

Mi-am făcut un canal pe Youtube unde vreau să postez animații. Problema e că în marea majoritate am nevoie de muzică care are drepturi de autor. Videoclipurile sunt demonetizate și nu mă deranjează doar ca îmi e frică ca nu cumva să se întâmple ceva cu canalul. Dacă folosesc muzică cu copyright pe canal nu poate fi anulat? Adică... dacă folosesc constant conținut cu drepturi de autor și primesc "advertismentele" astea, nu îmi poate fi șters canalul pentru că am folosit prea mult continut cu drepturi de autor?
Nu mă refer la un video care poate fi dat pe mut sau șters ci la întreg canalul.
E cam greu de explicat... Sper ca ați înțeles.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tinem legatura si in viitorul apropiat daca ai un canal cat de cat interesant iti pot furniza eu cateva instrumentale interesante produse de echipa mea, tu doar specificand de cine sunt facute atat tot. mersi

ps: animatiile sunt creatia ta sau cum? ca si animatiile altora in sine intra sub aceeasi politica a drepturilor de autor.

| Sukine explică (pentru Simpatic):

Sunt animațiile mele știu că la ultima am stat 5 zile chiar dacă nu pare T_T, iar la cele vechi cam o oră (1-2 ani în urmă). Abia ce m-am apucat serios de treabă așa că nu e mare lucru, dar mersi mult de ofertă. Mă poți găsi pe Skype sabym1289.

| NoahKaan a răspuns:

E un canal mare de muzica numit NCS. De acolo nu iei copyright