| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa pun orice muzica pe fundal într-un video sau Vlog pe YouTube, trebuie sa am drepturi de autor, adică gen nu folosesc videoclipul, doar muzica pe fundal. P.s dacă un video de-al tau are o melodie fără drepturi de autor, cei de la YouTube iti șterg contul cu toate celelalte video-uri care nu au copyright?

Răspuns Câştigător
| shadowreaper a răspuns:

Cel mai sigur este sa pui creditul muzicii in descrierea videoclipului sau pur si simplu daca nu stii cine e autorul, paste la acest mesaj " Copyright disclaimer: I do NOT own the music featured in the video. All rights belong to it's rightful owner/owner's. No copyright infringement intended.

Si nu, nu iti sterge nimeni contul, in cel mai rau caz primesti mute la video. Cel mai sigur e sa faci ce ti-am scris mai sus si gata, funda?