| Nextone a întrebat:

Mi-am instalat driverul de wireless. Mentionez ca nu am folosit niciodata si nu am router, am cablu RDS, dar eram curioasa sa vad daca laptopul meu are asa ceva. L-am pornit si imi merge internetul fara cablu, iar semnalul este foarte bun. Cum se explica? Primesc de la vecini? Este vreo problema daca il folosesc?

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Daca ai scos cablul de net, si ai net si fara cablu, inseamna ca iei net de la vecini.
Apropo, cand zici wireless, te referi la wifi, nu?

Si nu, nu e o problema daca il folosesti, dar nu fa prostii cu el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa din nimic nu a mers... trebuia sa te fi conectat tu manual la o retea si atunci stiai de unde ai net

| darrio2007 a răspuns:

Nu este nici o problema daca te conectezi la reteaua altcuiva.Inseamna ca reteaua la care te-ai conectat nu este securizata cu parola.

| Nextone explică (pentru suntserios):

Asta zic, ca nu m-am conectat la nimic, pur si simplu am semnal full.