| BogarZ a întrebat:

Mi-am luat de 2 zile jocul "Medieval 2:Total War". Dupa aproximativ 45 de minute PC-ul mi se stinge, unitatea centrala se incalzeste tare. Doar la acest joc mi se inchide PC-ul. Si la alte jocuri mi se incalzeste unitatea centrala dar nu se inchide niciodata. Cineva mi-a spus ca este de la joc. Imi puteti da ceva obtiuni sau ce sa fac sa fac jocul sa mearga?

Răspuns Câştigător
| Oxandero a răspuns:

Salut!
Posibil ca jocul sa solicite prea mult procesorul si placa video, iar cooler-ul sa nu faca fata. Poti sa pui un cooler suplimentar.
Ai si aplicatia gamebooster (http://game-booster.en.softonic.com/) care iti arata ce procese ruleaza si care nu sunt necesare le poti opri cand te joci.

7 răspunsuri:
| karellen a răspuns:

Probabil jocul este foarte solicitant pentru procesor si placa video (si mie mi se incalzeste puternic laptopul cand il joc, mai ales pe caldurile astea). instaleaza un cooler suplimentar (chiar si un ventilator extern ajuta)

| BogarZ explică:

Mersi mult.

| boggy a răspuns:

O curatenie in calculator.laughing praf murdarie etc. ori schimbata pasta termo-conductoare happy daca nu ai un calculator High-End happy nu poti juca jocuri prea mari. ai nevoie de un sistem minim. iar daca jocul iti merge Bn fara intreruperi. Scaderi in Fotograme pe secunde este foarte bine. calculatorul are toate resursele necesare atunci. Iti recomand cele de sus. Un cooler suplimentar nu ar face nici o schimbare. Cya

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi spui si mie cum sa instalez medieval II total war?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa inlouiesti procesorul. asa am patit si eu

| Khensi a răspuns:

Bogdan si eu l-am jucat si nu are probleme. nu ai vreo problema cu ventilatoru un prieten de al meu i s-a ars ventilatorul si asa facea cand juca jocuri.

| MihailaMarianZisPopa a răspuns:

Sterge jocu laughing)))