| GreenVegas a întrebat:

am o problema cu PC-ul. Unitatea centrala porneste, totul este normal pana cand trebuie sa porneasca windows-ul, inainte ca windows-ul sa porneasca monitorul se stinge, unitatea centrala continua sa mearga. Am Windows 7 Ultimate 32 bit.

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Daca ai grafica onboard, incearca sa bagi mufa de la monitor in acel port, probabil placa ta video este defecta.

| stlucian a răspuns:

Vezi daca si in safe mode face la fel.(cu tasta F8 dupa restart/pornire).

| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti face de pe net un Hirens Boot Cd ca sa formatezi hardul; scoti bateria de la bios, memoriile si placa video timp de 20 de min... le remontezi in carcasa si intri in bios pentru a trece data si ora, intri pe cd, formatezi hardul, restar dupa ce ai terminat si instalezi sistemul de operare. Toate operatiile le faci cu reteaua scoasa si fara conexiune la net. De regula se salveaza pe stick si un antivirus pentru a-l instala pana te conectezi la net.

| StalkerSoul a răspuns:

Inseamna ca nu ai pus windowsu`l calumea, reinstaleaza-l

| shannygelu a răspuns:

Daca nu ai lumina pe tastaura si la mouse atunci e arsa sursa de alimentare

| GreenVegas explică:

Am instalat Windows -ul acum 3 ani si nu mi-a dat nici o problemă. Nu cred că Windows -ul este problema.

| Aly1337 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windows-ul

| dannyNick10 a răspuns:

Sau ai probleme cu monitorul, sau e ceva cu windows-ul.

| roby189 a răspuns:

Am avut si eu problema asta...e de la rami