| immaBeast a întrebat:

Mi-am reinstalat windows-ul pe laptop, pana acum imi instala automat driverul de la internet, acum nu l-a mai instalat, nu stiu cum se numeste, imi poate spune cineva un program sa-mi gaseasca numele la toate driverele sa stiu cum sa-l caut pe internet?

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| costinvlad a răspuns:

Driverpacksolution. Le instaleaza pe toate(Video, Net, etc).

| immaBeast explică (pentru ramon2473):

Am instalat Windows 7, 32 bit.
Pai...caut driverul de internet, imi zice ca nu se poate conecta la internet pentru ca nu gaseste niciun driver.
Nu conteaza, imi este indiferent, ori wifi, ori direct cu cablu...numai sa mearga, nu fac pretentii ( stiu ca daca merge pe cablu, automat merge si wifi si invers ).
Nu, nu ma pot conecta la internet deloc ( pe laptop nu merge deloc ), acum sunt pe calculatorul vechi.
De asta am zis sa aflu numele driverului de internet, sa-l descarc, il copiez pe un cd si-l bag pe laptop.
De asta am zis ca eu caut un program care identifica numele driverelor offline, fara sa fie nevoie de conexiune la internet, ca apoi sa caut eu driverul pe calculator, cum am scris si mai sus, pe calculatorul vechi imi merge internetul, nu am probleme.

| immaBeast explică (pentru costinvlad):

Le instaleaza chiar daca nu ai conexiune la internet deloc?
Nu-mi merge deloc internetul, deci nu le poate descarca de undeva...atata timp cat n-am conexiune la internet.

Răspuns utilizator avertizat
| costinvlad a răspuns (pentru immaBeast):

Cauta asa pe google: Numele modelui laptop-ului tau+ drivere LAN.
Sau descarcale de pe site producator pe Calculator si le bagi pe telefon prin usb si tot prin usb pe laptop. Sau cu CD/DVD(le copiezi pe CD/DVD), dar daca ai CD/DVD cu drivere laptop le instalezi tu manual(Nu executi programul de instalare; cand dai pe caseta DVD, dai click dreapta si open, cauti in toate folderele si gasesti driverele sau dai ctrl+f si scrii acolo LAN sau mai multe chestii.

| itsoft a răspuns:

Zi modelu la laptop?

| itsoft a răspuns:

Eu te-am intrebat daca totusi ai postat aici ceva. Nu sa reactionezi in halu acesta.