| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am reinstalat Windows-ul (Windows 7). Am înregistrat router-ul wireless, dar nu îl găsesc atunci când vreau sa mă conectez la internet. (nicio conexiune nu este disponibilă). Funda! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Nu stiu la ce te referi ca ai inregistrat routerul wireless dar e posibil ca nu ai pus bine driverul la placa wireless. Prin cablu ar trebui sa mearga. In cazul in care ai wireless, instaleaza alt driver (de pe site-ul producatorului preferabil). In cazul in care ai cablu, intra la setarile routerului dintr-un browser si reconfigureaza (192.168.1.1 sau 192.168.2.1 etc). Ca ultima incercare, scoate routerul din priza, lasa 15 secunde si baga inapoi in priza, asta ar trebui sa reseteze routerul fara sa se piarda setarile. Bafta!