| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am rootat telefonul prin CLOCK WORK MOD RECOVERY, iar acum mi se deschide doar in cwm recovery.Ce sa fac ca sa-si revina?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1.ce telefon ai?
2. nu mai pune intrebari pe anonim ca nu mai poti raspunde.

| DeyCj a răspuns:

Routarea cu astfel de aplicații distrug sistemul de operare si duce la inoperabilitatea telefonului. Dacă ai noroc să nu îti fi afectat Z-ul încercă sa restaurezi la setările de fabrică.
Routarea este o prostie deoarece a folosii contul de root pe un sistem Linux este cea mai mare prostie ce o poate face un user, deoarece orice sistem de securitate a sistemului în root este dezactivat=> infecarea pe ascuns cu malware și disfuncții generale, chiar dacă mirajul ca telefonul se mișca mai repede ia rațiunea userilor, real este o chestie ce nu este de folosit.Androidul este Linux, deci a nu se routa.Succes