| albulescu a întrebat:

Mi-am stricat telecomanda de la TV. Cum pot sti ce alta telecomanda mi se potriveste?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe spatele TV gasesti o placuta cu numele producatorului si modelul TV. Le notezi si mergi sa-ti cumperi o alta telecomanda de la un magazin de specialitate. Au cataloage de corespondenta din care-ti cauta tipul de telecomanda corespunzator modelului tau de TV.

| sigmanet a răspuns:

Mergi la magazinul de unde ai cumparat televizorul si sunt sanse sa primesti alta, daca defectiunea nu a fost influentata de tine, sau cumpara una universala.

| Boby a răspuns:

Cel mai simplu te duci cu telecomanda la un magazin de specilitate si sigur o sa gasesti
Ei au tot felul de manuale si o sa-ti zica ce telecomanda ti se potriveste
Daca esti din bucuresti poti sa te duci in castani langa big berceni si nu o sa te coste mai mult de 20- 30 lei noi

| mircea a răspuns:

Fiecare tip de telecomanda are un cod. du-te la un magazin de specialitate ca stiu baietii sa te rezolve

| leluc a răspuns:

Sunt telecomenzi universale care merg la orice televizor setandu-le codul specific televizorului. Cei de la magazinul de specialitate te pot ajuta mai mult.

| Elena0210 a răspuns:

Sunt telecomenzile universale.

| miry a răspuns:

Exista telecomenzi care se potrivesc la orice tip de tv dar sa fii mai sigura te poti duce cu telecomanda stricata la un centru specializat unde iti vor da alta compatibila cu tv tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sint magazine specializate. Mergi cu telecomanda si ti-o gaseste in catalog si vede cu ce este compatibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la magazin si vezi ce telecomanda universala se potriveste cu tipul tau de tv. Succes

| viviana a răspuns:

Telecomenzile universale nu dau gres, insa te sfatuiesc sa ei acea telecomanda stricata si sa te duci cu ea la magazin ca ei vor sti ce-ti trebuie...