| kytyna a întrebat:

Mi se tot stinge pc-ul iar dupa ce se deschise imi apare un mesaj de genul:services. exe a gasit o problema si iar trebuie restartat pentru ca se blocheaza tot, cum as putea remedia aceasta problema stie cineva?

4 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Specifica si tu cat sta pornit! Incearca in save mode(daca merge) sa-i dai un restore point(in save mod intri tinand apasat F8 cum porneste pc-ul, asta depinde si de pc dar si de sistemul de operare, dar iti zic o metoda care merge la sigur:restarteaza pc-ul si o sa-ti apara o fereastra si-i dai save mode). Daca nu merge nici asa incearca sa-i dai un repair cu cd-ul de instalare si ultima varianta e reinstalarea sistemului de operare. Dar te rog sa ne zici si noua sistemul de operare si cat sta pc-ul pornit fara sa se restarteze.

| alex2009 a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema chiar de curand am reusit sa o remediez cu optiunea de la Windows de repair. Am mai incercat sa o repar cu programul tuneup utilities care are o optiune de reparare de disk dar nu a fuctionat dar tu daca nu ai un cd cu Windows ca sa faci cu optiunea repair poti incerca si cu acest program poate ai mai mult noroc de cat mine. sau mai poti incerca inca o varianta clic dreapta pe partitia C unde ai windowsul- properties- tools- check now si start. Dar la mine singura varianta care a dat rezultate a fost aia cu repair. Daca vrei poti sa reinstalezi windowsul dar eu nu am vrut acest lucru pentru ca imi lua prea mult timp sa instalez din nou toate programele din cauza asta am ales optiunea repair aceasta doar repara nu iti sterge nimic nu pierzi nimic.

| Mihai03 a răspuns:

O posibila problema la hard sau la xp este problema ta. Iti sugerez o reinstalare de Windows sau daca te pricepi sa intri in safe mode si sa vezi ce se intampla atunci asta ar fi bine.

| dodonika a răspuns:

Problema este de la windos sau de la programele pe care tu leai instatlat si nu leai inst bine asa mi se int si mie si akuam imi merge bine ca mi-am facut windosul