| AlxGoliatH a întrebat:

Motorola Motoluxe vs Huawei Vision vs Lg l5, care e cel mai bun telefon din cele 3? Eu personal as merge pe l5 ce parere aveti se merita, tinand cont ca o sa ma joc o sa stau pe net si o sa ascult muzica pe telefon.Dau FUNDA (as vrea sa imi spuneti la telefonul ales de voi niste plusrui fata de celelalte )Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Intra pe www.gsmarena.com si la sectiunea compare poti sa le compari 2 cate doua. Siteul da foarte multe detalii, si reviewuri, fata de altele. Personal LG l5 e cel ma putin necunoscut dintre cele 3. Si cel mai trustworthly. Deci, pe asta l-as alege.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Singurele avantaje ale Huawei Vision sunt Procesorul cu 200mhz mai mult (800mhz vs 1ghz), ceea ce sigur, este o diferenta mai mare decat pare, si cu placa video un pic mai buna, dar in rest...nu merita..pentru ca
1)Este Huawei
2)Are ecranul cel mai mic
3)Are Android 2.3.4
4)Are 256K Culori
5)Este clar, cel mai urat

Ok, deci
Motoluxe vs L5

Mie imi place seria LG 'L', Pentru ca nu mor eu ca nu am camera de 12MP(desi m-as da mare cu ea), sau ca nu are android 4.1(nu inteleg ce mare diferenta intre ICS si JB. sa zica mersi ca nu are Gingrebread), sau ca are procesorul putin mai mic.
Dar LG L5 nu are sens..il gasesti de la 775Ron, iar L7 il gasesti de la 825Ron..si crede-ma, prefer sa dau inca 50 ron pentru un ecran mai mare, procesor mai bun, mai aratos, camera mai buna si toate cele! Dar asta ai cerut, fac compare.
LG-ul este mult mai lat, in timp ce Motoluxe este mai 'telecomanda' (ingust)
LG L5
+Memorie interna (4GB)
+Baterie (1500mAh vs 1400mAh)

Motoluxe
+Rezolutie Ecran (480x854 vs 320x480, 245PPI vs 144PPI - Diferente uimitoare)
+Viteza Internet
+Bluetooth mai rapid
+Camera clar mai buna (8MP vs 5MP - Si compararea camerelor acestea este ca si cumpararea Galaxy S3-ului cu Nokia 1100... )
+Camera Frontala
+Procesor mai bun (Qualcomm MSM7227A vs Qualcomm MSM7225A) - dupa cum spune si numele, nu e diferenta mare, dar se misca mai bine.
+Pret (670 vs 770)

Deci clar..nu are sens sa iti iei L5! Mai ales ca MOTOROLA este... aproape ca si Nokia la rezistenta (cred ca stii povestile cu Nokia si rezistenta!).

Deci iti iei L5 doar daca vrei android v4 ICS, pentru o baterie putin mai buna si pentru memorie mai mare...toate celelalte motive - MOTOLUXE.

Compare Intre Cele 2 :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4404&idPhone2=4571

Sper ca te-am putut ajuta!

Răspuns utilizator avertizat