| Kefry a întrebat:

Muzica ușoară, pop, dance și ce mai dă la tv pe zu, kiss TV etc este doar în mp3? Nu este și în flac?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Unde sa fie?
Pe CD-ul original, nu e in format mp3, si nici in FLAC.
Este in format.cda, si echivalentul lui pe un PC este formatul.wav

Pe internet gasesti zeci de formate diferite, dar n-ai dori sa fii artist si sa-ti fure altii munca.

Despre muzica de cumparat online, n-am prea multe de spus, fiindca nu am cumparat ONLINE niciodata, nici nu am de gand, decat atunci cand pot cumpara FLAC sau alte formate de calitate. Insa detin "cateva" CD-uri originale, un numar cu 3 zerouri.

Momentan 95% dintre site-uri sau platformele dedicate, vand mp3.

2 răspunsuri:
| Uitdetine5 a răspuns:

Nu,doar in mp3

| Arthiom a răspuns:

Descarca melodiile in format mp3 si apoi foloseste un converter online sau soft ca sa le treci in flac. Totusi, de ce ai avea nevoie de muzica in formatul asta?