| Sirbescu_ClauDiu_1992 a întrebat:

Neata, in ultimele zile/ore am intampinat si eu o problema m-ai (grava) nu stiu de ce mi se restarteaza pc-ul fara sa ii fac nimic (tinind mouse pe desktop) nu am cronometrat dar parca are o perioada anume (20-30min) pac restart, nu inteleg de ce..am scanat hdd e ok.
Nu am lovit unitatea pana acum mergea ca "unsa" am scos ramii/procesoru/hdd le-am curatat, si am placa video ff fierbinte..sa fie aceasta problema?!

Multumesc, ClauDiu

2 răspunsuri:
| Sandu_Mihai_1968 a răspuns:

Problema s-ar putea sa fie din interior.
Ai vazut daca ventilatorul merge?
Daca da asta e problema, daca nu...
Ai un virus care nu il detecteaza niciun antivirus fiind o comanda. Daca ventilatorul merge atunci incearca sa intri in (Start-Run-CMD).Se va deschide o fereastra neagra. Acolo scrii (shutdown -a). Daca nu merge nici asta raspunde.

| K0sti a răspuns:

"m-ai", in niciun caz! "mai", cu siguranta!
Virusi!