| AndreiZeko a întrebat:

Recent am curatat pc-ul de praf si apoi am montat toate cablurile inapoi (la spate) desktop, mouse, tastatura.
Dar, cand pornesc pc-ul nu primesc niciun semnal pe desktop, afiseaza doar (no signal). Apoi beculetul de la ecran se face portocaliu si sta asa. Unitatea merge, am scos carcasa si totul e bine. Am verificat si componentele dar aceeasi problema. No signal video imput. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| DuDDy24 a răspuns:

Este de la cablul de semnal al monitorului (VGA sau DVI, etc). Acesta ori nu e conectat bine la PC sau monitor, ori nu mai e bun (dar slabe sanse avand in vedere ca ai curat pc-ul). Mesajul ala vine de la monitor nu de la unitate si spune ca nu primeste semnal deci toate posibilitatile problemei se invart in jurul cablului care face legatura intre monitor si unitate (scuze daca te-am luat ca pe copiii micibig grin).
Nu are cum sa fie windowsul, in niciun caz, daca era asa ti-ar fi spus ca nu gaseste fisier de boot sau orice altceva, in nicun caz "no video input". Bafta!happy

3 răspunsuri:
| Damage42o a răspuns:

L-ai curatat, dar s-a sters si windows-ul, iti trebuie CD/DVD Cu windows, Apesi F2, Si vei seta tu ceva.Baftaa :*

| AndreiZeko explică:

Asa este cablul era defect dar nu stiu cum. Pt ca mergea inainte sa curat pc.ul.

| AndreiZeko explică:

Acum observ ca nici tastatura nu mai primeste semnal... de ex apas caps si nu se aprinde becul de capslock laughing