| anonim_4396 a întrebat:

Nikon d3000 sau canon 1000D?

Răspuns Câştigător
| BalonashCuHeliu a răspuns:

Nikon d3000. Fratele meu are dinasta si e la facultatea de arta din cluj la sectiunea fotografie

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Eu as lua Nikonul. Daca il iei cu obiectivul 18-55 nu o sa fie prea ok. Dar cu alt obiectiv (care de obicei e foarte scump) o sa scoata niste poze foarte ok. Atentie... d3000 nu filmeaza!

| PanaDeIdei a răspuns:

Http://www.digitalversus.com/......62_93.html

http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t625854-25.html

mai multe informatii poti gasi pe f64, si eu sunt in dilema, deoarece vreau sa imi cumpar un dslr. momentan am un canonsx20is, si mi-am descoperit pasiunea pentru fotografie:D... sa stii ca si eu am studiat, si am ajuns la niste alegeri. pe unele am avut ocazia sa le testez personal: Nikon d3100 este ok pentru incepatori la fel ca si Canon 1100, nikon5100 nu ti-l recomand, Canon 550d este dealtfel o alegere buna.

Eu, personal as alege Canon 600d sau 60d. Bafta, dar la intrebarea ta nu am un raspuns, deoarece nu am studiat bine despre acele apaarte.

sper ca te-am ajutat >D:

| 2PacalypseNow a răspuns:

Canon 1000D

| Ezorethyk a răspuns:

Nikon d3000