| Andrei456 a întrebat:

Nu am mai intrat pe un cont de email de foarte mult timp, iar ca sa pot intra trebuie sa trimit un cod de verificare la adresa de mail a•••••••••@yahoo.com si nu stiu care e parola. Imi puteti spune ce email este acesta si cum pot intra in el?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Aceea e o adresa de mail alternativa prin care poti salva contul care s-a blocat. Daca mai ai o alta adresa de mail, incearca sa te loghezi pe ea, pentru a vedea daca nu ai primit mesaj de la Yahoo legat de contul blocat. Daca nu ai o alta adresa de mail, inseamna ca ea apartine altcuiva, care probabil te-a ajutat sa faci contul care acum e blocat. Va trebui sa ai acces la adresa de recuperare ca sa poti reactiva contul sau poti alege ca modalitate de securitate numarul de telefon, daca pe al tau cont blocat a fost trecut un numar de mobil pe care sa primesti codul de securitate care sa-ti deblocheze contul. Fara adresa de mail alternativa sau un numar de telefonie mobila, recuperarea contului Yahoo e aproape imposibila.

| Andrei456 explică (pentru dannyel86):

Mda, nu prea mai pot sa il recuperez...

2 răspunsuri:
| AndreeaNicoleta00 a răspuns:

Este emailul tau!