| corrados a întrebat:

Nu imi mai porneste pc-ul.
Să fie din cauza sursei? dar in unitatea centrală se aprinde totuși un bec mic.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Placa de baza / sursa sunt busite.

7 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Daca coolerul din sursa nu merge..inseamna ca e sursa arsa.
Daca acela merge e posibil sa se fi dus alte piese sau probabil toata placa!

| DjSannan a răspuns:

Cumparati alta sursa un sfat bun de la mine, am avut aceeasi problema

| OnuOnulică a răspuns:

Ti s-a ars sursa. Sau ai probleme cu placa de baza...
Mergi cu pc-ul la service si ei iti vor spune ce s-a intamplat...ca sa stii ce sa cumperi.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Cel mai sigur placa si sursa. Poti proba la un lat pc sau sa mergi la un servis cu el

| NexusHELPER a răspuns:

Asa am patit si eu saptamana asta si am foat la service si mi-au zis ca placa video e atricata si ca doar daca o lipesc imi ia 160 ron. Dar dafuq daca e bulita cum sa o lipesti? M-am informat ca in cauza supraincalzirii cipurile de la placa se dezlipesc. Sper ca te-am ajutat. Totusi incearca sa incerci fn si f nu stiu cat(e o imagine reprezentativa pe tasta), s-ar putea sa fi dzactivezi monitorul.

| Yz_Vlad_1997 a răspuns:

Posibil sa fi avut un soc de curent, ai posibilitatea sa se fi dus si placa de baza si sursa.Incearca sa le probezi la un alt PC.