| SPH a întrebat:

Nu mai pot sa creez folder normal pe desktop sau oriunde in laptop! cand dau click dreapta-nou imi apare doar "folder comprimat" care este ciudat si ma enerveaza! ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Apasa Ctrl + Shift + N toate trei in acelasi timp si faci...cate foldere vrei pe desktop.

neluL
| neluL a răspuns:

Si o rezolvare ar fi -> Faci clic pe link-ul următor și ruleaza Create New Folder Fix: http://www.vistax64.com/......derfix.reg
Apoi clic dreapta pe fișierul NewFolderFix.reg descărcat și clic pe -> add to your registry. Clic pe-> Run, daca apare un Avertisment de securitate faci clic pe continua în această fereastră, clic pe OK în mesajul de confirmare, apoi faci clic pe OK în prompt. Repornesti computerul, pentru a aplica fix-ul. Opțiunea "dosar" este adăugată la alegerile din meniu/dreapta.

Această remediere ar trebui să funcționeze atât pentru Vista cat și pentru Windows 7.

Succes!