| anonim_4396 a întrebat:

Nu-mi dau seama ce se intampla.De cate ori instalez wine nu-mi merge comanda sudo apt-get install wine1.5.Am incercat si sudo apt-get remove si sudo apt-get autoremove.Tot imi zice ca a gasit fisiere deteriorate.Ce sa mai fac?

3 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Refa windows-ul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista oameni care cred ca Windows e singurul sistem de operare...laughing

Pentru problema cu Wine:
Incearca o actualizare a depozitelor:

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade

apoi:

sudo apt-get install wine

Sau poti altfel: daca nu apelezi la Ubuntu Software Center, care este greoi, cel putin la mine, instaleaza synaptic:

sudo apt-get install synaptic

si intri din meniu in synaptic, cauti wine si-ti instaleaza automat toate dependintele si ultima versiune.

| tmteo a răspuns:

Windows-ul e de vina.
Nu e complet.
Descarca un windows bun si `ardel` pe dvd, stii sa-l faci botabil nu?