| membrucac a întrebat:

Nu mi se mai porneste calculatorul cand apas pe butonul de pornire?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Verifica firele, sa bine bine bagate si in priza si in unitate.
Daca sunt bine bagate, si totusi nu face nimic cand apesi butonul de pornire, dar nimic nici macar un sunet, probabil ai o problema la sursa, nu se alimenteaza calculatorul deloc cu electricitate. Mergi la service sau apeleaza la cineva care se pricepe, se repara cea veche sau se schimba, una noua porneste de la 50 de lei in sus.

4 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Poate fi de vina contactul la buton sau s-a ars ceva sau nu face vreun fir contact. Sunt multe motive. Consulta un sprcialist!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Schimba butonul sau calculatorul

| Jipa95 a răspuns:

S-a bulit sursa, am patit la fel.

| DeyCj a răspuns:

Dacă ştii că butonul de pornire este bun atunci defectiunea este de la sursa de alimentare. Dacă ştii că sursa de alimentare este bună încearcă să îl porneşti unind contactele de la butonul de pornire.RECOMAND să faci asta o dată că rişti să defctezi şi alte componente din cauza arcului electric produs.Succes