| danydd a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul. cand vreau sa il pornesc apas pe butonul de pornire si incepe sa se stinga si sa se aprinda beculetul verde dar calculatorul nu porneste... stie cineva care ar putea fi problema?

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Scoate bateria de la Bios si o pui la loc dupa aproximativ 2 minute. Vezi daca asa isi revine. Daca nu, da mai multe detalii.

| Vyktor77 a răspuns:

Nu porneste in sensul ca nu proneste Windows-ul/BIOS-ul?

| pendea a răspuns:

Parerea mea e ca este de la sursa creca a facut vreun scurt pe acolo trebuie sa schimbi sursa care te costa 1milion

| pendea a răspuns:

Parerea mea e ca este de la sursa creca a facut vreun scurt pe acolo trebuie sa schimbi sursa care te costa 1milion sau daca se aude veltilatorul si nu se vede nimic pe monitor inseamna ca au sarit RAMI ca asa am patiti si odata am dat un picior tare la unitate si au sarit ramilaughinglaughinglaughing

| Roberto_Serbanescu_1975 a răspuns:

Incarcal mai mult, apoi dai pornire, asta daca nu s/a dus bateria ori ai incarcatorul defect si nu incarca sau bekapul ciao roberto cel frumos