| Asaftei_Ruben_1997 a întrebat:

Vreau ca cineva sa-mi raspunda urgent! Calculatorul meu nu porneste atunci cand ii apas butonul de pornire. Singura sa reactie este aceea de a palpai un beculet portocaliu care e in buton. Nici o alta reactie. sad orice sugestie e binevenita!

Răspuns Câştigător
| Țoglă a răspuns:

Asta înseamnă că îi o problemă de tip hardware. Mergi la un service IT pentru diagnosticare să vezi ce componentă nu merge la el și apoi vezi dacă îl repari sau cumperi altă componentă.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are ceva ars in el sau nu mai functioneaza.Nu aem cum veea aici, deci il duci la un service.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Incearca sa-l pornesti cu alta sursa, verifica si hardul!

| FoundYouLover a răspuns:

Buna! Am avut si eu problema de vreo cateva ori si mi s-a intamplat din doua motive: butonul de pornire era stricat sau hard-disk-ul era ars.