| 1Q a întrebat:

O aparut windows 8?, vreau detalii, FUNDA

4 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Este in varianta beta, sau mai exact, developer preview.Ai aici tot ce tine de evolutia lui, e blogul oficial:

http://blogs.msdn.com/b/b8/

Răspuns utilizator avertizat
| MG4Life a răspuns:

Windows 8, da, a aparut o varianta beta, l-am avut si eu si functioneaza pe platforma Linux ceea ce inseamna ca consuma foarte puna memorie ram, l-am avut si merge super ok, chiar mai bine ca xp!

| secretsisecret a răspuns:

Nu a aparut decat in varianta beta eu acum pe acel windows sunt si e fain dar merge pe calculatoare noi pe cele mai vechi nu prea merg jocurile lui s-au alte care ti le arata la start...