| profil6568923 a întrebat:

O fi bune aceste memorii?
http://www.mediatec.ro/......3008a.html
Sau sunt ieftine pentru ca sunt proaste?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Sunt bune dar suporta placa ta de baza DDR3 1333 MHz? Exceleram este un producator german de memorii cu sediul in Taiwan ce este recunoscut in principal pentru preturile mici practicate. Asta nu inseamna ca se face rabat la calitate, modulele sunt similare cu ale celorlalti producatori, diferenta fiind in micsorarea pe cat posibil a binning-ului. Cu alte cuvinte, putem cumpara un kit certificat pentru functionare la 1333 MHz care sa poata merge la 2133 MHz, pe cand acelasi kit cumparat din alt lot poate sa mearga doar 1500 MHz.
Preturile sunt in continua scadere la memoria RAM.

1 răspuns:
| Gabi05 a răspuns:

Nu sunt proaste.Toate memoriile ofera aceeasi performanta. Diferenta consta la voltaje si la cipuri.Dar asta nu conteaza. Daca vrei sa le cumperi iale.Sunt bestbuy.Corsair/kingstone/crucial nu sunt cu nimic mai bune, dar au renume si de aia sunt scumpe