| andrei755 a întrebat:

O parere despre placa aceasta video? ar fi buna pentru gaming? Are 4gb. AMD Radeon HD 8570D

2 răspunsuri:
| GeniusExtreme a răspuns:

Nu este foarte buna pentru gaming, ti-as recomanda o placa cu direct x 12 pentru a putea rula jocurile noi (2015, 2016. )
Daca este vorba de laptop, nu sunt bune procesoarele amd deoarece consuma multa energie.
Pentru desktop daca ai un buget limitat este destul de ok pentru a te juca pe rezolutie hd jocurile la medium.
Bafta

| bundachecosmin a răspuns:

Zimi ce buget ai si ce alte componente mai ai in calculator pentru a iti putea face o recomandare.