| AlexDorinel a întrebat:

Oare pana in 2019 o sa fie mai buna infrastructura la curent electric si internet? La curent gen sa fie fara fluctuatii de tensiune si la internet sa fie stabil. Sa zicem ca ENEL repara un stalp de inalta tensiune dintr o localitate diferita fata de a mea, pe mine ma ajuta?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

In Italia, cablurile electrice sunt ingropate in pamant. Se evita astfel multe probleme neplacute, ca in cazul furtunilor sau vijeliilor.
In Romania, infrastructura e invechita, de aceea sunt multe probleme in toata tara.
2019 e un termen mult prea apropiat ca sa vedem o schimbare.
Poate peste 10 ani putem spera la conditii mai bune.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Depinde de zona unde te afli. La mine la apartament e ok, la casuta de vacanta este naspa.