| anonim_4396 a întrebat:

Oare sa instalez un antivirus pe laptopul meu? Stiu ca astea ruleaza in fundal si consuma resurse. Recent am facut upgrade la RAM - acum are 2GB. Credeti ca laptopul meu poate duce un antivirus bun?

6 răspunsuri:
| HKr22 a răspuns:

Sa stii ca poti folosi si programe cum ar fi antispyware
recomand este un program foarte bun te va proteja de virusi

| Dllk_Bogdan_2002 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa il instalezi

| IonutM4A1 a răspuns:

Incearca Bitdefender! Nu consuma asa de mult din resurse si face scanari tot timpul.winking

| Vipera696 a răspuns:

Daca vrei un antivirus sa ramana pornit uite nod32 www.eset.ro daca vrei unu doar sa scanezi cu el uite antimalware www.malwarebytes.com

| KanezuY a răspuns:

Cel mai bun antivirus al unui calculator este UTILIZATORUL!

| Țoglă a răspuns:

Malwarebytes.să scanezi tu manual periodic.
Dacă chiar vrei unul bun, poți merge pe BitDefender 2013/2016.