| sticksulet a întrebat:

Bunahappy
Daca downloadez un antivirus, cum adica consuma resurse?
stiu ca ingreuneaza activitatea calculatorului, dar nu se strica, nu?
funda!

Răspuns Câştigător
| ivy a răspuns:

"Consuma" e un fel de a zice pentru utilizarea resurselor calculatorului tau -> anti-virusul ingreuneaza cu putin activitatea computerului tau -> el te protejeaza deci e o tranzactie reusita pentru cateva mili-secunde cu care iti ingreuneaza el calculatorul.

| sticksulet explică (pentru ivy):

E bun norton 2010?
(intrebarea este pentru toti cei care mi.au raspunshappy )

| sftb a răspuns (pentru sticksulet):

Nuuuu e bun avast recomand!

| KodrutZ a răspuns (pentru sticksulet):

Norton era bun cindva... acum nu mai e. tudors, termin-o cu prostiile! Cine recomanda avast? Arunca un ochi aici la niste teste si decide in cunostinta de cauza -
http://www.av-comparatives.org/
http://www.virusbtn.com/index

| ivy a răspuns (pentru sticksulet):

Cel mai bun ...parerea mea e ca antivirusul cel mai bun este eset nod32 2011... parerile sunt impartite!

8 răspunsuri:
| ivy a răspuns:

RAM-ii sunt utilizati aici happy= un nr. mare de rami si calitatea procesorului crescuta, mareste potentialul calculatorului tau!

| wowmentol a răspuns:

Salut!
Daca instalezi un antivirus nu e adevarat ce se spune ca iti ia din Ram sau chestii din astea.
Pur si simplu o sa mai ai un program deschis.
Doar cand scanezi cu el sau scaaneaza singur atunci calculatorul iti va merge putin mai greu.Dar nimic altceva nu strica nimic.

| tenshi261 a răspuns:

Da ingreuneaza calculatorul dar in general nu-l strica.depinde ce iti iei.eu folosesc BitDefender si iti pot spune ca e foarte bunwinking

| sftb a răspuns:

Nu nu iti face griji antivirusul ajuta dar ia-ti antivirusul avast e cel ma i recomandat