| Wehrmacht a întrebat:

PC-ul de astazi a fost cumva construit pe baza corpului uman?
Corpul(care contine organele)-Carcasa&Placa de baza
Creierul-Procesor/HDD
Ochii-2 Placi video SLI/
Corzi vocale-Placa audio/Placa de retea
Sistem nervos-RAM
Inima-Sursa
Nas-Cooler
Maini-CD-rom("scrie" CD-uri, scriem pe caiete...
Vene/Artere-Cabluri.
Nu se aseamana?

3 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Ba da se poate interpreta si asa insa eu cred, compiuterul a fost inventat pentru a usora foarte mult munca omului si cine l-a inventat prima data s-a gandit ca l-ar putea sa il realizeze cu aceleasi organe pe care le are un om dar mult mai dezvoltate si in plus sunt electronice

| Wehrmacht explică (pentru FlorinDiablo):

Pai da, a fost inventat pentru a usura viata si mai nou sunt facute special pentru gaming si a face mai usoara comunicarea chiar si cu cei din alte tari, unde platesti mult cu telefonul.Eu ma refeream la structura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daa... are si viata sexuala, atunci cand iti da cate un crash si iti bagi picioarele in el.