| Bpss a întrebat:

Pc-ul meu de la o vreme face cam urat, spre exemplu, cand ma pun sa joc GTA 4 sau CS incepe sa faca un zgomot mai puternic, cred ca e de la cooler, nu stiu sigur... Iar cand stau pe yt se opreste din a face asa... AJUTOR!

1 răspuns:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Cand ai suflat de praf ultima data pc-ul? Cand ai schimbat pasta termoconductoare ultima data? O data cu trecerea timpului praful se pune pe componente si racirea este ingreunata. In momentul cand joci GTA4 sau CS aceste jocuri cer resurse mai multe, deci un efort din partea pc-ului ce aduce temperatura mai ridicata pe componente. Yt nu consuma atat de multe resurse.
E posibil sa ai raf pe paletajul ventilatorului si sa "caraie" cateodata