| GuessWho a întrebat:

Hello TPU!
de cateva zile am un zgomot foarte urat la unitate. aprind pc-u merge cam jumatate de ora- o ora dupa care incepe sa se auda un zgomot deranjant si un miros puternic de ars.am curatat-o de multe ori am dat-o si cu aspiratorul.nu stiu ce sa fac sa scap de mirosul de ars asta ma ingrijoreaza. posibil ca atunci cand aprind pc-u sa arda ceva in ea? ce pot face pentru a scapa da zgomot si miros.cred ca nu sunt singura in cauza.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Mirosul... hmmm, poate fi de la sursa care se incalzeste.
zgomotul? de la cooler de obicei (cel de la sursa, cel de pe procesor, de pe placa video - daca ai) caz in care daca spui ca le-ai sters, nu e de la praf si pur si simplu "a se stricase", cine stie cei cu el... incearca sa il schimbi - e in jur de 20 Ron unul nou sau oricand poti incerca sa il duci la un service IT sau macar sa ceri sfaturi pentru alte clarificari.
bafta

| DevilLife a răspuns:

Hmm ai grija la sursa! sigur ea e de vina...asa a facut si la mine pana nu a mai pornit deloc.schimba sursa.nu e asa scumpa, maxim 1mil.