| anonim_4396 a întrebat:

De 2 zile laptopul meu a inceput sa scoata un zgomot mai puternic la procesor (cred), cate odata se opreste si dupa cateva minute incepe iar, ce ar putea avea? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Procesorul nu are parti mobile, nu poate fi de la procesor.
Un caz fericit ar fi sa fie de la cooler sau ventilator, desfa'l si curata'l de praf (ai unul pe procesor, unul sau 2 pe sursa si eventual suplimentar in carcasa). Daca nu te pricepi du'l la un service, e maxim 50 lei.
Cazul nefericit ar fi sa fie de la hard disk, unele "caraie" si noi atunci cand sunt soliciate. Uneori insotie de o vibratie usoara. Nu ai decat sa te obisnuiesti sau sa'l schimbi daca e de la hdd.
Bafta

1 răspuns:
| laptopnews a răspuns:

Daca e in garantie, nu ai de ce sa il desfaci tu asa cum ti s-a recomandat. Probabil are ceva praf! Mergi la un service autorizat eMag si vezi despre ce e vorba! Succes!