| anonim_4396 a întrebat:

Pe factura Digi de internet apar toate site-urile vizitate în acea lună? Dacă un copil s-ar uita la filme mai neortodoxe, părinții și-ar putea dea seama de asta, dacă nu au acces la calculatorul cu pricina?

8 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Oricum furnizorul de servicii de internet stie tot ce faci tu pe net, asa ca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu apare asa ceva pe factura

| anonimg a răspuns:

Intrebarea ta as pune-o direct celor de la digi, scrisa chiar aici: https://www.digiromania.ro/asistenta/contact

Pe factura nu apar site-urile vizitate. Ele raman in setarile (istoricul) browserului de internet daca nu sunt sterse.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai încurcat-o. Va trebui să le arăți ce ai învățat.

| aneliram a răspuns:

Nu apare nimic pe factură.
Însă, furnizorul vede ce site-uri accesezi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nope. Daca tu esti copilul... nu iti pot da nici un sfat, ca sintem pe un site public. Daca esti parinte, atunci ia si vezi ca ai parental controls in setarile de la contul Digi si poti bloca frumos accesul la chestii adult. Bine, cel putin partial, cred, ca e practic imposibil sa blochezi toate nenorocirile de pe net, mai ales ca multe nu intra in categoria xxx dar totusi sunt niste timpenii.

| Digikey a răspuns:

Nu apare nimic pe factura.
Adu-ti aminte sa stergi zilnic istoricul browserului.

Bula
| Bula a răspuns:

Pe factura de internet NU apar site-urile vizitate.
Totusi se poate afla ce site-uri au fost accesate, daca apeleaza la specialisti, care instaleaza un sistem de monitorizare si control.