| sparg21 a întrebat:

Pe scurt am încercat sa întru în bios și îmi dădea ecran negru dar windowsul mergea. Am scos bateria și am pus-o la loc și nu a mai mers sa întru în windows pentru ca îmi apărea ecran negru și dacă voiam sa întru în bios ecran negru. Acum am dat clear la bios cu ajutorul jumperului și acum îmi apare pentru o secunda logo la gigabyte și după un cursor alb pe care nu îl pot misca. Am încercat sa scot ramii, placa video sa pun alta placa video, placa mea de baza nu are placa video integrata, ce as putea sa ii fac?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce placa de baza?

| sparg21 explică (pentru CM7YRE):

Gigabyte ga 970 gaming

| sparg21 explică (pentru CM7YRE):

Gigabyte Ga 970 gaming

| CM7YRE a răspuns (pentru sparg21):

Ai incercat sa faci rost si de alt procesor? Daca ai facut clear CMOS, mai ales daca o pornesti fara baterie, ai toate cablurile conectate, n-ar trebui sa ai probleme. Incearca doar cu o placuta de ram pe rand, in fiecare slot, 2 placi video, cate una pe rand sa vezi cum face.

| sparg21 explică (pentru CM7YRE):

Le am schimbat pe toate și tot la fel îmi da am scos hdd ai ssd din el și nimic decât când scot Rami nu mai îmi arata nimic de loc da dar daca bag mouse dau tastatura se aprind