| Blondiii67 a întrebat:

Pentru ce este buna actualizarea software? Voi avea android mai mare? O sa imi arate altcumva ecranul? Multe detalii despre aceasta actualizare va rog.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

1. Actualizarea Androidului se face numai daca este recomandata de producatorul telefonului si este pe site-ul acestuia. Nu se face actualizare la Android "din auzite" sau de pe diferite site-uri.
2. Daca telefonul va merge mai bine sau mai rau dupa actualizare, depinde de performantele telefonului. Poate sa mearga mai bine sau nu. Ecranul se modifica daca faci de exemplu actualizare de la Android 2.3 la 4.0, dar daca faci actualizare de la 4.0 la 4.2, nu se va schimba. Daca telu functioneaza foarte bine cu varianta de Android pe care o are, nu faci actualizare la alta varianta.

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nyko98765 a răspuns:

Actualizarea e pentru a aduce programul, jocul etc. la cea mai noua versiune nimic mai mult :0

| AlexandruM209 a răspuns:

Salut!
Actualizarea software inseamna ca in vei imbunatati androidul. Acum depinde ce andriod ai, nu cred ca o sa-ti schimbe interfasta.
Sper ca te-am ajutat.

| Blondiii67 explică (pentru horia2012):

Pai merg la setari la despre telefon si actualizare software..Acela nu are cum sa fie piratat sau fals nu?

| horia2012 a răspuns (pentru Blondiii67):

Nu, acela nu e fals. Poti face actualizare, dar inainte de asta vezi daca exista posibilitatea de a reveni la varianta originala, in caz ca ceva nu merge bine. Depinde de telefon si modul cum se face update.

| Blondiii67 explică (pentru horia2012):

Cum pot sa vad daca exista posibilitatea de a reveni la varianta originala?

| horia2012 a răspuns (pentru Blondiii67):

Ce telefon ai?

| Blondiii67 explică (pentru horia2012):

Samsung galaxy ace. Si mi se vor sterge aplicatiile din telefon?

| horia2012 a răspuns (pentru Blondiii67):

Telefonul tau are 2.3. Instaleaza Kies si vezi daca iti arata vreun
update oficial:
http://content.samsung.com/ro/contents/aboutn/kiesIntro.do

| Blondiii67 explică (pentru horia2012):

Apai nu stiu ce sa fac da il actualizez si vad eu ce se intampla.

| horia2012 a răspuns (pentru Blondiii67):

Facu cum crezu tu, dar programul e gratis, il instalezi si daca este update programul il gaseste automat si iti arata si cum il instaleazi.

| Alina_Theodorou_1976 a răspuns:

Dar îmi scrie pe telefon.