| IHEMM a întrebat:

Folosesc tableta de doua zile si imi cere actualizarea software-ului, pentru ca "Generic Android 4.2 este depasit". Scrie ca, in caz contrar, dispozitivul va incetini si motorul (?) va avea de suferit.
Ce ma sfatuiti sa fac in acest caz? Dacae intr-adevar nevoie de actualizare, cum se face corect?

Răspuns Câştigător
| TheTimeKiller a răspuns:

Nu are nimic tableta, acel mesaj ti-l arata cand intri pe browser, nu? Este doar o metoda de a te face sa downloadezi aplicatii, chiar daca nu ai nevoie de ele. exemplu: a intrat tata o data pr tableta mea sa se uite la un film si i-a aparut mesajul "tableta a fost infectata cu virusi de pe site-urile pentru adulti, apasa aici pentru remediere" ceva de genul asta si l-a dus sa descarce Mobogenie si CCleaner... E doar o "reclama" foarte enervanta care se poate rezolva cu root si Adaway. Nu ai nevoie de actualizare. Funda?