| schajuman1344 a întrebat:

Placa video Nvidia Geforce GT520 M 1 GB este echivalenta cu Nvidia Geforce 8800? Daca da, inseamna ca se pot juca jocuri faine pe ea? Am vazut un netbook Acer Aspire cu aceasta placa video. Dau funda! big grin

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Este sub 8800

| Andutu_5204 a răspuns:

Nu poti compara o placa pentru desktop cu o placa video de laptop.Mereu vor fi mai slabe.

| IMAlex a răspuns:

Nustiu daca e echivalenta...Insa iti spun eu ca poti juca jocuri tari pe aia. Eu am laptop Acer aspire 5750zg cu placa video Nvidia Geforge 520M de 1 GB si imi merge Gta IV, Call of Duty 4, Splint Second, Splinter Cell Double Agent, Prototype la detalii normale.