| Mihai123211 a întrebat:

PLaca video sau procesor? Care conteaza cel mai mult la jocuri?

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

La rezolutii mici, procesorul 60% placa video 40%. la rezolutii mari (HD) se inverseaza raportul! si mai conteaza si ramii, precum si o placa de baza serioasa!

| Narcis2007 a răspuns:

Ambele totusi placa video zic eu ca ar trebui sa fie mai buna

| GabyG a răspuns:

Nu poti sa te joci fara una din ele. Deci amandoua sunt la fel de importante, sa zicem placa video este putin mai buna, dar amandoua conteaza foarte mult, mai ales la jocuri.

| cosminache a răspuns:

Nu poti spune care e mai importanta. Daca lipseste una nu mai merge jocul (depinde de joc, dar asta e in general).

| Skillzx55 a răspuns:

Amandoua.Video pentru rezolutie, grafica si procesor ca sa nai lag etc...

| daryus2221 a răspuns:

Placa video este pentru rezolutie si grafica jocului iar procesorul este pentru viteza jocului.

| Alexutu11 a răspuns:

Pai placa video. dar sa ai si un procesor bunicel! Amandoua conteaza la jocuri si depinde si de joc. daca vrei un joc 3d bun Iti trebuie o placa video buna si procesor bunicel... funda te rog eu mult