| SingleForOne a întrebat:

Poate să-mi spună cineva de ce notificările de pe Messenger și Instagram nu merg deloc sau foarte greu?

Când am o perioadă lungă de inactivitate pe aceste aplicații, vreo 3-4 ore, de exemplu, nu-mi apar deloc. Când deschid aplicațiile, atunci îmi apar toate deodată; la Instagram, în particular, notificările îmi apar după vreo 2-5 minute de când am văzut deja notificările.

4 răspunsuri:
| Ion1231 a răspuns:

Salut,du-te in setari, aplicatiii si notificari si bifeaza toate optiuniile la aplicatiile specificate sus si apoi da-ti un restart la telefon! Mie mi-a mers avend Sony xperia II.

| alexalx1234 a răspuns:

Astea sunt aplicații deținute de Facebook, deci nu ar trebui să te mire. Sunt pline de bug-uri. Nu ești singurul care pățește. Mie îmi notificări de acum o săptămână.

| SingleForOne explică (pentru Ion1231):

N-are nici-o treabă cu asta, tot ce-mi trebuie este bifat.

| Ion1231 a răspuns (pentru SingleForOne):

Eu doar ti-am explicat pentru Sony in caz ca ai Sony...