| BoneShiver a întrebat:

Pot deconecta bateria de la laptop din setari? Fara sa o scot fizic?

Long story short: Am un laptop Asus al carui baterie nu este detasabila normal. Trebuie deschis pana la placa de baza(chiar desprins monitorul -_- ) pentru a putea detasa bateria. Ptc nu am stiut sa am grija de ea, s-a stricat, si nu se mai incarca. Ba mai mult, din cauza ei, mi se tot stinge laptopul (se trece din dracu stie ce motive de pe fir, pe baterie).

Laptopul este Asus Rog G751JL

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu, trebuie deconectata fizic.

| DoctorWh0 a răspuns:

Nu nu poti, e o baterie, e ca si cum ai vrea sa scoti ecranul de la un telefon prin software.

| CentyLox a răspuns (pentru DoctorWh0):

Nu ca as vrea sa iti fac raspunsul de rahat dar eu am reusit sa fac asta la un Galaxy
S Vibrant. Fara software aditional doar cu cele secrete din sistem?

| DoctorWh0 a răspuns (pentru CentyLox):

Atunci depinde de dispozitiv. Adică ai reușit sa scoți fizic ecranul apăsând un buton?