| NuMaiConteazaNumele a întrebat:

Long time no see.
Am un laptop ASUS X201E si nu pot gasi modelul pe Google. doar X201. Chestia e ca mereu se stinge daca il scot de la incarcat. Laptopul e nou, dar e primit deci nu pot intreba de unde e. Si mereu cand il incarc, arata ca incarca si are 0% baterie. Am facut chestia aia cu dezinstalatul driver-ului ca sa mearga din nou insa degeaba. Face mereu la fel.
Ma puteti indruma putin in legatura cu asta?
Va multumesc tare mult!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Georgescu_Radu_1981 a răspuns:

Daca nu marge cum a zis andrey mai sus cred ca inseamna ca bateria laptopului a venit cu o defectiune sad

| MaryEla1 a răspuns:

Http://service.laptop-direct.ro/probleme-cu-bateria-laptopului/

Intra pe acest site...iar daca nu stii sa faci singur, du-te la un servis

| K0sti a răspuns (pentru MaryEla1):

"Confuzie 2: "Laptopul merge pe incarcator doar ca nu se incarca, deci incarcatorul e bun!". Nu, incarcatorul furnizeaza o putere. Puterea in timp scade, si daca scade sub o limita nu mai poate incarca si bateria si sa sustina functionarea laptopului."... laughing Tare asta...articol de 2 lei!