| Mikasa a întrebat:

Pot reinstala windows 7 fara CD?

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Da. Ai 3 variante.
1. Cea mai nerecomandata:
Instalezi din windows dar iti ramane un folder numit windows.old iar daca ai ceva virus iti intra si in windowsul proaspat instalat.

2. Rulezi de pe CD/DVD

3. Rulezi de pe un stick usb.

| al3xander a răspuns:

Trebuie sa faci un stick boot-abil cu imaginea ISO de la windows. iti trebuie imaginea ISO de la DVD, o cheita USB de minim 4GB, programul asta http://www.softpedia.com/......Tool.shtml si sa ai un calculator cu placa de baza care suporta boot-area de pe "USB HDD", doar cele foarte vechi nu au aceasta optiune. cu programul respectiv pui imaginea ISO pe cheita USB (ai grija ca iti va sterge tot de pe cheita) si dupa trebuie sa intri in BIOS, sa pui la "Boot Options" la ordinea de boot-are "USB HDD" mai sus de HDD. dupa bootezi de pe cheita si instalezi windows-ul normal ca de pe DVD.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Nu, trebuie sa-l cumeri sau sa rogi un prieten sa ti-l instaleze de pe un Cd. happy
Te pup, pa pa! :*

| Niiiicu a răspuns:

Nu normallaughing

| vangaelis a răspuns:

Pe stick bootabil e solutia cea mai bunawinking

| kteichd a răspuns:

Da pe stick. sau prin lan (e mai greut prin lan)

| Agentuu a răspuns:

Pe stick bootabil.