| king5151 a întrebat:

Pot sa aflu cuiva adresa IP de pe Instagram/tiktok? Vreau sa aflu unde sta!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, ca nu comunici tu direct cu userul
si chiar daca ar fi asa si i-ai afla adresa IP doar nu crezi ca poti sa ii afli adresa fizica happy

| carevaescu a răspuns:

Nu. Nu există conexiune directă între conturi atunci când comunici. Tu cât și cealaltă persoană vă conectați la serverele platformelor respective și mesajele/conținutul se transmit prin ele.

Dpdv moral, îți recomand să respecți dreptul la intimitate.

| Jakye a răspuns:

Nu prea bos

| IarsiIar a răspuns:

Nici eu nu incurajez ce vrei tu sa faci.
Dar adresele IP nu sunt fixe. Si... nu sunt la adresa casei.
Eu mi-am verificat-o de cateva ori si aveam de la Bucuresti si pana la Baia Mare, diferite orase.