| XxXNumBerXxX a întrebat:

Pot sa indepartez zgarieturile de pe ecranu (la telefon) e cu touch screen? funda pentru cel mai bun raspuns

16 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

O data ce ai zgarieturi pe ecran, singurul lucru care il poti face pentru a nu se mai vedea zgarieturile este sa pui alt display mai mult de 100-200 ron nu cred ca te va costa, acum conteaza ce telefon ai

| XxXNumBerXxX explică (pentru RB26DETT):

LG da nu prea stiu ce model e

| RB26DETT a răspuns (pentru XxXNumBerXxX):

Descrie-mi cum arata

| RB26DETT a răspuns (pentru XxXNumBerXxX):

Desfa-i capacul de la baterie si vezi ce scrie pe acolo

| ynna93 a răspuns:

Da`i cu polis.ia o crema si incearca asa.tongue

| RB26DETT a răspuns (pentru ynna93):

Chiar merge, cat costa crema de unde o iau, ma intereseaza si pe mine

| Λl๓a a răspuns (pentru RB26DETT):

Si pe mine happy

| RB26DETT a răspuns (pentru Λl๓a):

laughing acum tot site-ul trage de ynna93 pentru a le spune cat costa si de unde pot lua o astfel de crema.

| Λl๓a a răspuns (pentru RB26DETT):

laughing

| ynna93 a răspuns (pentru RB26DETT):

Pai stiu ca prietenul meu avea o crema de polisat si dadea cu ea pe zgarieturile de la masina si nu numa, se gaseste in magazine din astea auto si ii ceri pur si simplu crema de polishat, nu stiu sigur cat costa dar nu cred ca e mai mult de 25 de lei.

| RB26DETT a răspuns (pentru ynna93):

Dar sigur e buna pentru telefon? ai incercat, daca merge sau nu? mie mi-e frica sa incerc ca poate imi strica calitatea tactila dar totusi o sa iau o crema de aia sa vad ce zgarieturi mai am pe masina laughing mersi de sfat

| ynna93 a răspuns (pentru RB26DETT):

Pe telefon nu am incercat de ce sa mint, doar ca eu am niste ochelari cu lentile din plastic si au cateva zgarieturi, si mi-a zis ca o sa mi`i repare el cu crema aceea.

| RB26DETT a răspuns (pentru ynna93):

Multumesc de idee, sper sa mearga (.)_(.)

| ynna93 a răspuns (pentru RB26DETT):

Cu placere.

| ynna93 a răspuns (pentru ynna93):

Colegu,nu orice crema va merge, sunt 4 tipuri de creme,abrazive,pentru jante,etc etc,daca dai abraziva strici ecranul de tot,asa ca,te duci intr-un service,sau super-market,si cauti polish pentru luciu,dar sunt sanse minime,mai ales la touch sa iasa,daca zgarietura este adanca, cel mai bine, am facut eu, am luat folie, am pus peste touch, iar acum zgarietura mai este vizibila doar 20-25%,zic ca se merita, cheers!