| Kassandra1408 a întrebat:

Prefer sa-mi cumpar un laptop din strainatate fiindca am auzit ca sunt mai ieftine. Imi puteti spune va rog niste magazine online internationale care livreaza si in Romania?
Va multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Si noi iti recomandam sa cumperi din tara pentru ca nu este chiar rentabil precum pare: se strica trimit produsul pe banii tai acolo, diferentele de preturi nu sunt chiar mari, daca o sa cauti preturile cele mai mici in tara chiar vei gasi si mai ieftin la noi.

| MihaelaDart a răspuns:

In Germania sunt cele mai bune preturi pe www.amazon.de

| Madalina123 a răspuns:

Am auzit si eu de un magazin in Franta, LDLC se numeste. si inca unul in Canada- Onlybestrated... incearca astea, fundapuppy dog eyes?

| DanMircea a răspuns:

Probabil sunt mai ieftine unele modele dar dezavantajul este ca orice reparatie in perioada de garantie va fi suportata de tine, pe cand o firma din tara este obligata sa il repare. Ii un risc dar un site international bun este eBay.

| kayd a răspuns:

Incearca sa-ti cumperi un laptop din RO. Preturile sunt aceleasi si in plus poti beneficia mai repede de garantie. Este bine sa te gandesti de doua ori pana iei o decizie. Succes!

| NewIsAlwaysBetter a răspuns:

Punand la socoteala si taxele postale vei ajunge la acelasi pret. Plus ca s-ar putea sa apara neplaceri suplimentare in cazul in care apare o defectiune si va trebui sa il dai la garantie pentru a fi reparat. Iti sugerez sa arunci o privire pe www.cel.ro, preturi bune, seriozitate si ai de unde alege.