| Galaxy2321 a întrebat:

Problema conectare usb U800
Buna Ziua! Am si eu un samsung u800
. si am o problema in legatura cu conectare telefonului la
calculator. Am instalat Samsung Pc Studio 3 cel de pe cd original al
telefonului si cand conectez telefonul la calculator, nu il recunoaste si
in dreapta ferestrei de la Samsung PC Studio imi scrie,, Not connected",
adica calculatorul nu il recunoaste si am incercat si la alt cineva. am
instalat PC Studio. a facut toate update`rile si tot aceeasi surpriza ca si
la mine. Not Connected. Am instalat si dezinstalat aceasta optiune,, Pc
Studio" de vreo 3-4 ori si tot asa imi apare, iar cand conectez telefonul
aleg modul PC Studio. Cineva mi-a spus sa nu fie de vine cablul usb, dar
cand il conectez la pc si la telefon se aude acel sunet combatibil pentru
porturile usb. si la telefon imi apare un pc.pe display, eu cred ca firul
usb este bun.
Ma puteti ajuta si pe mine in legatura cu aceasta
problema. Trebuie sa fac niste modificari pe la windows sau la telefon?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal. Eu patesc la fel cu Sony E. dar daca inchid/opresc pc ul, bag cablul de date, las cateva secunde si il pornesc merge, patesc asta pentru ca softul nu e compatibil cu W7. De fiecare data cand il deconectezi si vrei sa-l conectezi iar trebuie sa faci asa. Incearca, nu sunt sigura ca merge, la mine da. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la mine la fel si nu stiu ce sa fac