| ionutzu94 a întrebat:

am un cablu de date care merge la mai multe telefoane... cand dau sa conectez la Samsung s5230 nu imi apare nimic pe telefon nici la calculator mi-am instalat si pc studio si nimic.

10 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Cablurile de date nu sunt universale iar faptul ca acesta merge pe mai multe telefoane nu inseamna ca trebuie sa mearga si pe acesta.Chiar daca aparent se potriveste, mai sunt de facut unele modificari in mufa de pe cablu care intra in telefon dar asta poate sa o faca cineva care se pricepe. Cauta un cablu compatibil cu telefonul tau.

| shannygelu a răspuns:

Intri in meniu telefonului la settings/phone settings/pc connection/bifezi mass storage si dai save

| iubescbulldogii a răspuns:

Salut. Eu iti recomand sa cumperi un alt cablu de date la telefon.

| sorin_6068 a răspuns:

Probabil conectorul usb din telefon are o problema poate un pin este rupt sau deplasat

| ionutzu94 explică (pentru sorin_6068):

Daca bag firu merge incarcata bateria dar nu imi apare nimic legat de usb

| sorin_6068 a răspuns (pentru ionutzu94):

Asta pentru ca la incarcarea bateriei se folosesc doar 2 pini iar pentru conexiunea usb sunt necesari toti dar mai poate fi si din soft-ul telefonului

| ionutzu94 explică (pentru sorin_6068):

Pai si ce sa-i fac? Nu cred ca softu are vreo problema.

| sorin_6068 a răspuns (pentru ionutzu94):

Schimbata mufa din telefon. Ce model este cablul de date trebuie sa aiba o eticheta sau scrie pe el

| ÄndrëÿCoolZ a răspuns:

Salut Ionut! Asa imi facea si mie! Uite pasii: Intra la setari dai setari telefon dupa dai la conexiuni PC si dupa dai stocare in masa! Dupa bagi cablu in telefon si in pc deblochezi telefonul si dupa il blochezi si iti arata mare pe ecranul telefonului "conectat"!

| ionutzu94 explică (pentru ÄndrëÿCoolZ):

Am facut cum mii-ai zis si tot nu imi merge