| aNdReWMe a întrebat:

Procesor Procesor: Intel Core i5
Frecventa procesor (GHz): 2.53
Dimensiune Cache procesor (KB): 3072
FSB (MHz): 1066
HDD & RAM Capacitate HDD: 500
Interfata HDD: SATA
Viteza de rotatie (rpm): 5400
Numar HDD: 1
Memorie standard: 4096
Module Memorie Standard: 2 x 2048
Tip RAM: DDR III 1333 MHz
Memorie maxima suportata: 4096
Display & Video Chipset video: ATI Radeon HD5470
Memorie video ram: Dedicata 512MB

2)
Procesor Procesor: Intel Core i5
Frecventa procesor (GHz): 2.22
Dimensiune Cache procesor (KB): 3072
FSB (MHz): 1066
HDD & RAM Capacitate HDD: 320GB
Interfata HDD: SATA
Viteza de rotatie (rpm): 5400
Numar HDD: 1
Memorie standard: 3GB
Module Memorie Standard: 1 x 2048 1 x 1024
Tip RAM: DDR III 1333 MHz
Memorie maxima suportata: 8GB
Display & Video Chipset video: ATI Radeon HD5470
Memorie video ram: Dedicata 1GB

Astea sunt diferentele dintre 2 laptopuri.(Procesorul, RAM, si placa video.) In concluzie care merita sa il iau? 1) sau 2)? Va rog argumentativa raspunsurile sunt foarte indecis.

3 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Varianta 1 e mai buna.Procesorul si placa video sunt la fel la amandoua dat varianta 1 are ram si hdd mai bun celalante nu-s asa de inportante

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2}. pentru ca suporta 8gb rami inseamna ca are o placa de baza foarte buna si placa video 1gb hd5470, daca punem problema asa iti merge ori ce joc la maxim cu placa asta da, procesoru e de 2. 22 ghz ar fi micut daca ar fi single core sau dual core da, daca i5 ii de vreo 10 Ghz laughing sa se inmulteste cu 5, categoric al 2-lea laptop are placa de baza, video mai mult mai bune, ca doar 1gb de ram ddr3 nu costa mult da o placa video sau de baza ca aceasta (2) costa destul de mult
Bafta sper ca ti-am fost de folos la sfat, funda?

Pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt la fel placile video a 2-a e mai mare e de 1gb peste un an cele de 512 vor fi invechiste placile de 1gb sunt cele mai bune si scumpe