| Gabryel71 a întrebat:

Procesorul Procesor AMD A10 X4 5800K, 3800MHz, Socket FM2, Box, Black Edition functioneaza doar cu placa video integrata?

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Daca ai monitor mic vei juca orice joc la detalii ultra. uita-te aici. http://www.youtube.com/watch?v=F7fQH3gvu8g
ca sa ai frameuri mai multe, ai nevoie de memorii ram cu frecventa cat mai mare, ele vor ajuta placa video integrata.

2 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Functioneaza dar mai pui si o placa video dedicata pe placa de baza.De exemplu pentru jocuri placa video dedicata face treaba nu stiu cat se descurca procesorul singur mai ales la jocurile astea noi.

| maus12 a răspuns:

Cea de-a doua generație de APU-uri AMD Seria A oferă performanțe îmbunătățite și mai multe capabilități decât cea precedentă:
• Performanța dublă per watt; peste 700 GFLOPs de performanță;
• Frecvențe maxime de până la 4.20 GHz;
• CPU deblocat cu software-ul AMD OverDrive pentru performanțe overclock extreme, de până la 6.50 GHz;
Bun asta in general si acum raspunsul:AMD Fusion A10-5800K Black Edition, 4 nuclee, Frecventa 3800 MHz, Turbo 4200 MHz, Cache L2 4MB, TDP 100W Gaming și Video mai bune, cu AMD Radeon Graphics... Sunt disponibile trei chipset-uri pentru plăci cu socket FM2, fiecare având diferite calități: AMD A55, A75 și A85X.