| LupuMarianD2 a întrebat:

Recomandări cooler pentru procesor până în 200 lei pentru un i5 11400f, placa de bază este Gigabyte H510M H Socket 1200, de preferat de pe eMag daca se poate?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Colegul poate voia sa spuna ca orice cooler cu minim 4 pipe-uri, si ventilatoare de 120mm cu o viteza potrivita si decenta (reglabila intre 500 si aproximativ 1600 rpm, dar si cu un CFM decent)... e bun.
Cele de mai jos tin fara probleme chiar si un 5800X, e o greseala imensa sa cumperi ceva mai slab, la diferenta de 10-15 RON.
Iti incap si in carcasa, am verificat. (au 155mm, in carcasa ta ai 160mm spatiu disponibil)
1)
https://www.emag.ro/......DZL09XMBM/
2)
https://www.emag.ro/......DCL09XMBM/

Dar repet, si coolerul stock trebuie sa raceasca fara probleme acel procesor.
Ori ai un miner care il pune la munca si tu nu stii asta,
ori a fost instalat incorect.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Orice cooler e bun. Dă cu banu’. Fara misto

| Ionicaestecher123 a răspuns:

Uite frate aici:
Cooler procesor Aerocool Cylon4, iluminare RGB, compatibil AMD/Intel, negru
Până în 200 lei avantaje:
- silențios maxim 26 db
- design frumos cu RGB
- RPM multe, maxim 1800
- fan de 120 MM
- review-uri bune pe eMag, 4, 6/5 stele.
- compatibil cu Intel și AMD
Dezavantaje :
Nu prea sunt din câte am văzut, dar te poți uita la recenzii pe eMag.
Fundă?